اخبار

بانک توسعه صادرات در اردبیل افتتاح شد

نخستین شعبه بانک توسعه صادرات در استان اردبیل با حضور استاندار اردبیل و تجار و بازرگانان منطقه در این شهر به بهره‌برداری رسید.

نخستين شعبه بانك توسعه صادرات در استان اردبيل با حضور استاندار اردبيل و تجار و بازرگانان منطقه در اين شهر به بهره‌برداري رسيد. در این مراسم معاون برنامه‌ريزي استاندار، رئيس اتاق بازرگاني اردبيل، رئیس اداره امور شعب بانک توسعه صادرات ایران به ایراد سخن پرداختند. رئیس شعبه این بانک در اردبیل گفت: اولویت تسهیلات بانک توسعه صادرات در اردبیل به كشاورزي، صنعت و گردشگري است.

معاون استاندار اردبيل:
راه اندازی بانک توسعه صادرات در اردبیل،
صادرات این استان را رونق می دهد

معاون برنامه‌ريزي استاندار اردبيل گفت: صادرات كليد اصلي توسعه اقتصادي كشورمان است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مجيد قديري‌حيدري عصر امروز در آيين افتتاح نخستين شعبه بانك توسعه صادرات استان اردبيل با بيان اينكه راه‌اندازي اين بانك جزو مصوبات دور اول سفر رئيس جمهور در سال 85 است، افزود: در سال همت مضاعف و کار مضاعف، مردم استان شاهد راه‌اندازي اين بانك تخصصي در كمك به عرصه توليد و صادرات است.
وي به پيگيري هفتگي استاندار سابق و فعلي استان در راه‌اندازي اين شعبه بانكي اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به دقت و نظارت مسئولان استان شعبه بانك توسعه صادرات استان يكي از شعب زيبا و در عين حال قابل اطمينان و با آخرين متدهاي علمي ساخت بانك است كه تمام تجهيزات و امكانات در آن پيش‌بيني شده است.
قديري‌حيدري با قدرداني از تلاش پنج ساله رئيس سابق نمايندگي اين بانك در استان تصريح كرد: بانك توسعه صادرات به عنوان يك بانك تخصصي در عرصه صادرات و واردات فعال است و راه‌اندازي شعبه آن در استان زمينه قوي‌تر شدن صادرات را اعم از بخش خصوصي و دولتي فراهم خواهد كرد.
معاون برنامه‌ريزي استاندار اردبيل همدلي و وفاق مسئولان و مردم را در رونق گرفتن اين بانك بسيار تاثيرگذار خواند و خاطر نشان كرد: اگر امروز مي‌خواهيم در عرصه جهاني روي پاي خود بايستيم بايد بحث اول توليد و سپس صادرات را ملاك و معيار عمل قرار دهيم.
قديري‌حيدري حمايت بي‌دريغ دولت نهم و دهم را از بحث صادرات يادآور شد و اضافه كرد: حمايت دولت از صادرات موجب شده است كه اين بخش در سال‌هاي اخير يك جهش فوق‌العاده‌اي پيدا كند و با تبعيت از قانون مي‌توانيم اين بخش را بيشتر از وضعيت كنوني توسعه و ترقي دهيم.
وي حركت در چارچوب قانون را جز الزامات بهره‌مندي مناسب از خدمات بانكي اعلام كرد و ادامه داد: حركت درست در بخش توليد و صادرات مي‌تواند زمينه اشتغالزايي مناسب و در عين حال پايدار را فراهم كند.
قديري‌حيدري در ادامه سخنان خود گفت: هرگونه بي‌توجهي به امر صادرات نه تنها در رشد و توسعه كشور تأثيرات منفي خواهد داشت بلكه موجب مي‌شود كه كشور در يك ركود كاملاً سازماندهي شده، قرار بگيرد.

رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل:
بانك توسعه صادرات اردبيل
به دنبال جذب مشتريان و صادركنندگان برتر باشد

رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل در سخناني با اشاره به اهميت مقوله صادرات در تمام دنيا گفت: صادرات به دليل نقش مهمي كه در توسعه اقتصادي كشورها همچنين ايجاد بسترهاي مناسب سرمايه‌گذاري و ايجاد اشتغال دارد از جايگاه مهمي برخوردار است.
علي رئيسي با بيان اين‌كه صادرات مي‌تواند در افزايش توان و قدرتمندي توليد ناخالص ملي هر كشور يك پشتوانه اصلي به حساب آيد، افزود: در كشور ما صادرات با وجود داشتن منابع غني زيرزميني و همچنين توليدات كشاورزي و صنعتي از جايگاه ارزشمند برخوردار است.
وي به تك‌محصولي بودن صادرات كشورمان در گذشته اشاره كرد و اظهار داشت: با گذر از فراز و نشيب‌هاي مختلف امروز جمهوري اسلامي ايران توانمندي و قدرت آن را دارد كه در ابعاد مختلف زمينه صادرات مناسبي را فراهم آورد كه در اين باب راه‌اندازي چنين بانك‌هاي تخصصي مي‌تواند به گسترش اين امر بينجامد.
رئيسي به رسالت اصلي بانك توسعه صادرات در كمك به افزايش صادرات و همچنين رشد متناسب نقدينگي در كشور اشاره كرد و خاطر نشان كرد: كمك‌هاي ريالي و ارزي اين بانك به توليدكنندگان و صادركنندگان موجب مي‌شود كه زمينه توسعه واحدهاي صادراتي و توليدي، تبديلي، فني، مهندسي، پيمانكاري و كارگري فراهم شود.
رئيس اتاق بازرگاني استان اردبيل به خدمات متنوع بانك توسعه صادرات اعم از ضمانت‌نامه‌هاي ارزي و ريالي و همچنين پرداخت تسهيلات به متقاضيان به ويژه صادركنندگان اشاره كرد و ادامه داد: امروز اگر بانك‌هاي خصوصي و دولتي در دنيا موفقيت‌هايي حاصل كردند به دليل توجه عمده به مشتري‌مداري و ارايه سرويس مناسب به اين قشر بوده است.
رئيسي تصريح كرد: اميدواريم اين بانك نيز در استان اردبيل به دنبال جذب مشتريان و صادركنندگان برتر و بين‌المللي باشد تا بتوانند در يك تعامل مثبت هم در بحث صادرات و هم باز كردن ال‌سي به توفيقات بيشتري دست پيدا كنيم.

رئيس اداره امور شعب بانك توسعه صادرات ایران:
رشد 90 درصدي در اعطاي تسهيلات بانك توسعه صادرات كشور

رئيس اداره امور شعب بانك توسعه كشور گفت: در سال گذشته در بحث اعطاي تسهيلات به متقاضيان و صادركنندگان شاهد رشد 90 درصدي از سوي بانك توسعه صادرات در كشور بوديم.
آقای حبيب احمدي افزود: در سال گذشته بانك توسعه صادرات بيش از 22 هزار ميليارد ریال تسهيلات ريالي و ارزي به صادركنندگان و متقاضيان امر صادرات اعطا كرده است.
وي با بيان اين‌كه تامين مالي در جهت توسعه صادرات و كمك جدي به رشد صادرات غيرنفتي كشور اظهار داشت: اين امر يكي از سياست‌گذاري‌هاي اصلي بانك توسعه صادرات است كه در كنار نقش ذاتي بانك در امكان ارايه خدمات و افتتاح حساب‌ها انجام مي‌شود.
احمدي با بيان اين‌كه نرخ سود تسهيلات در مناطق برخوردار 12 درصد و براي صادركنندگان نمونه هفت درصد مي‌باشد، تصريح كرد: در مناطق كمتر توسعه يافته و همچنين استفاده‌كنندگان از تسهيلات ارزي اين نرخ سود شش درصد است.
وي با اعلام اين‌كه بانك توسعه صادرات به دنبال كسب سود نيست، خاطر نشان كرد: تمامي منابع و سپرده‌گذاري‌هاي ما در جهت حمايت از صادركنندگان است.
رئيس اداره امور شعب بانك توسعه كشور با قدرداني از حضور فعال توليدكنندگان، صادركنندگان، تجار و كارآفرينان در مشاركت و همكاري با شعب اين بانك در سطح كشور اضافه كرد: به زودي با حضور اعضاي هيئت مديره اين بانك براي رفع مشكلات و موانع صادرات غيرنفتي در استان جلسه‌اي خواهيم داشت و به بررسي ابعاد مختلف توسعه صادرات با كمك تسهيلات پرداختي از سوي اين بانك خواهيم پرداخت.
وي ادامه داد: شعب بانك توسعه صادرات از سال 70 با هدف كمك به توسعه صادرات غيرنفتي و افزايش مبادلات گمركي با كشورهاي ديگر راه‌اندازي شد و امروز نيز توسعه شعبات اين بانك را در مراكز استان‌ها و شهرهاي بزرگ دنبال مي‌كنيم.
احمدي به افزايش قدرت مالي بانك و سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته در اين حوزه اشاره كرد و گفت: دولت با تزريق يك و نيم ميليارد دلار در سال گذشته سرمايه موجود اين بانك را با هفت برابر رشد به بالاترين رقم سرمايه‌اي رساند كه از اين بابت از حمايت دولت قدرداني مي‌كنيم.
وي در مورد مانده تسهيلات 30 هزار ميليارد ريالي نيز افزود: اين رقم نسبت به سال‌هاي گذشته 5/42 درصد رشد نشان مي‌دهد.
احمدي اظهار داشت: در زمينه پرداختي و توسعه اسناد اعتباري و گشايش پرداخت تسهيلات به ماشين‌آلات نيز سال گذشته يك ميليارد و 800 ميليون دلار گشايش ال سي را شاهد بوديم.
اين مسئول بانك تصريح كرد: استان اردبيل نيز با داشتن ظرفيت‌هاي ممتاز در بخش كشاورزي نظير توليد چغندر قند و سيب‌زميني، عسل، مركبات و در مجموع پنج درصد توليدات بخش كشاورزي يك بازار رقابتي خوبي براي صادرات اين‌گونه محصولات است.
وي هدف از راه‌اندازي بانك توسعه صادارت در استان را شتاب‌ بخشيدن به امر صادرات اعلام كرد و خاطر نشان نمود: در همين راستا ما در يك سال گذشته هفت شعبه را در كشور راه‌اندازي كرديم و در تلاش هستيم سه شعبه ديگر را نيز راه‌اندازي كنيم.
رئيس اداره امور شعب بانك توسعه كشور با بيان اين‌كه نمايندگي‌هاي خود را در سطح استان‌ها و شهرستان‌هاي بزرگ در حال تبديل به شعبات هستيم، ادامه داد: 70 درصد نيروهاي فعال در بانك توسعه صادرات داراي مدرك ليسانس و بالاتر هستند.
وي اضافه كرد: با تربيت اين نيروها تلاش مي‌كنيم مطابق با انتظارات به حق و به جاي دريافت‌كنندگان تسهيلات به آنها ارايه خدمات كنيم كه در اين زمينه استان اردبيل تاكنون 20 پرونده را براي پرداخت تسهيلات به ما معرفي كرده كه در اين ارتباط 50 ميليارد ريال تسهيلات نيز تاكنون پرداخت شده است.

انتظار همکاری از دستگاه های اجرایی
در اين مراسم احمدرضا قامت‌زاده رئيس قبلي نمايندگي بانك توسعه صادرات استان نيز در سخناني به تلاش‌هاي مسئولان استان در راه‌اندازي اين شعبه اشاره كرد و گفت: سعي كرديم در راه‌اندازي شعبه اردبيل با بهره‌گيري از الگوهاي مدرن ساخت بانك يك نگين درخشاني را در ايجاد و راه‌اندازي شعب بانك توسعه صادرات به يادگار بگذاريم.
وي در پايان افزود: انتظار مي‌رود با همكاري و تعامل خوب دستگاه‌هاي اجرايي استان اين بانك تخصصي بتواند در اعطاي تسهيلات و خدمات متنوع به صادركنندگان و تجار موفق عمل كند.

اولویت تسهیلات بانک توسعه صادرات در اردبیل
كشاورزي، صنعت و گردشگري

در اين مراسم رئيس جديد بانك توسعه صادرات استان نيز با ابراز خرسندي از راه‌اندازي سي و پنجمين شعبه اين بانك در اردبيل اظهار داشت: بانك توسعه صادرات ايران بعد از انقلاب اسلامي طلايه‌دار ارايه خدمات و حمايت از صادركنندگان غيرنفتي است.
اسلام شهلايي‌فر خاطر نشان كرد: تسهيلاتي كه اين بانك به تجار و صادركنندگان ارايه مي‌دهد در بخش‌هاي مختلف صدور كالا، خدمات، ضمانت‌نامه ارزي، صدور حواله‌جات، افتتاح حساب‌هاي ارزي و ريالي با استفاده از نيروهاي مجرب و متخصص بسيار كارگشا و مناسب است.
وي در ادامه تصريح كرد: اميدواريم با توجه به ظرفيت ممتاز استان اردبيل در حوزه‌هاي كشاورزي، صنعت و گردشگري بتوانيم در امر كمك به صادركنندگان حوزه‌هاي مختلف موفق عمل كنيم و با ارايه خدمات مطلوب به آنها بتوانيم همچنان در عرصه بازارهاي جهاني جايگاه كشورمان را رفيع و با اعتماد نگه‌داريم.

بازگشت